Detoks alkoholowy Bydgoszcz

detoks alkoholowy bydgoszcz

Odtrucie alkoholowe czy też, inaczej nazywając, detoks alkoholowy to proces usunięcia z organizmu groźnych dla zdrowia i życia toksyn, które są efektem długotrwałego picia alkoholu.

Detoks polega na zniwelowaniu skutków nagłego odstawienia alkoholu, które mogą wiązać się nie tylko z bardzo nieprzyjemnymi objawami, takimi jak lęki, drżenie kończyn lub całego ciała, omamy wzrokowe, czy zaburzenia stanów świadomości, ale i być niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia.

Odtrucie alkoholowe to postępowanie lecznicze. W jego trakcie uzupełnione zostają bardzo groźne dla życia niedobory wodno-elektrolitowe. W trakcie detoksu alkoholowego chory otrzymuje skomponowane w odpowiednich dawkach i podane w bezpieczny sposób witaminy (głównie z grupy B), potas, glukozę, sód i magnez, a także fosforany w postaci kroplówek.

To także podanie odpowiednich leków, które likwidują objawy zespołu odstawiennego, dzięki czemu pacjent ma zmniejszone objawy takie jak lęk, drżenie, omamy czy zaburzenia świadomości. Dzięki odpowiednio zastosowanej farmakoterapii organizm pacjenta regeneruje się o wiele lepiej, co pozwala na szybkie wdrożenie terapii odwykowej i powrót do normalnego, świadomego życia.

Przygotowanie do odtrucia alkoholowego w warunkach domowych:

Przed przyjazdem do Państwa domu w celu przeprowadzenia detoksu alkoholowego np. w Bydgoszczy przeprowadzamy wywiad dotyczący informacji, na temat pacjenta.  W trakcie rozmowy zapytamy m. in. o wiek, stan zdrowia i problemy zdrowotne pacjenta będącego w kwalifikacji do ustalenia metody odtruwania i samego odtrucia po alkoholu.

Dokładny wywiad pozwala nam nie tylko unikać komplikacji, ale i podejść do każdego przypadku indywidualnie.

Dopasowany do pacjenta przebieg odtrucia to możliwie najmniejsze negatywne objawy i szybszy powrót do stanu równowagi sprzed ciągu alkoholowego.

Ponadto, po wykonanym detoksie służymy poradami psychologiczno-terapeutycznymi dla pacjentów i dla ich rodzin. Odtrucie organizmu to pierwszy krok do poprawy naszego zdrowia i jakości życia, a także do trwałego wyjścia ze zgubnego nałogu.