Detoksykacja Bydgoszcz

detoksykacja bydgoszcz

Odtrucie narkotykowe, czy inaczej – detoks narkotykowy jest bardzo często działaniem koniecznym do rozpoczęcia skutecznej terapii uzależnień, czy leczenia odwykowego.

Jest to proces, dzięki któremu w skuteczny i bezpieczny sposób przerwany zostanie ciąg narkotykowy, a także równowaga metaboliczna zachwiana długotrwałym zażywaniem substancji psychoaktywnych. 

Detoks narkotykowy pozwala nie tylko skutecznie, ale i bezpiecznie odstawić substancje odurzające i dać pacjentowi z wyniszczonym organizmem szansę na walkę o powrót do zdrowia. Odtrucie narkotykowe przeprowadzone w domowych warunkach pozwala na złagodzenie symptomów fizyczne i psychiczne zespołu abstynencyjnego.

Przygotowanie do detoksu narkotykowego w domu:

Detoksykacja np. w Bydgoszczy to odtruwanie organizmu przy jednoczesnym złagodzeniu skutków odstawienia. Jest procesem, którego standardowymi punktami jest uzupełnienie poziomu płynów, witamin i soli mineralnych w zatrutym organizmie.

Po szczegółowym wywiadzie oceniany jest stan fizyczny i psychiczny uzależnionego oraz dobierane odpowiednie środki farmakologiczne, które złagodzą tzw. głód narkotykowy. Mogą być to m. in. leki przeciwbólowe, nasenne, uspokajające i przeciwgorączkowe.

Jednocześnie podajemy kroplówki pozwalające uzupełnić brakujące witaminy i minerały oraz przywrócić równowagę wodno-elektrolitową, która jest niezwykle ważna dla życia, zdrowia i dobrego samopoczucia.

Zanim pacjent będzie gotów na rozpoczęcie terapii, będzie musiał przetrwać tzw. „głód biochemiczny”. Dzięki naszej usłudze, która nazywa się detoksykacja narkotykowa, efekty odstawienia narkotyków będą najłagodniejsze z możliwych.

Należy przygotować się na tzw. Zespół abstynencji narkotykowej. Do jego najczęstszych symptomów zalicza się dolegliwości takie jak: bóle głowy, bóle i skurcze mięśni, nudności, wymioty, biegunki, drżenie rąk, rozdrażnienie, nerwowość, ataki agresji, zaburzenia w rytmie snu, skoki ciśnienia.

Przeprowadzenie detoksu pozwala na złagodzenie niebezpiecznych dla zdrowia i życia uzależnionego skutków, czyli stanów lękowych, depresyjnych, niebezpiecznych omamów, a w skrajnych przypadkach ataków padaczki lub prowadzącej do śmierci.

Trzeba pamiętać, że detoksykacja nie jest formą leczenia, a jedynie pierwszym krokiem do odzyskania kontroli nad własnym życiem.

Detoksykacja Bydgoszcz – to proces medyczny, który nie jest sposobem leczenia, a sposobem, który pozwala przetrwać najcięższy okres następujący po odstawieniu narkotyków.

W tym czasie zarówno uzależniony, jak i jego rodzina mogą potrzebować wsparcia psychologicznego, terapeutycznego i fachowego poradnictwa, które także zapewniamy.